Diety oczyszczające i lecznicze

Czy głodówka jest zdrowa?


Głodówka z pewnością nie jest dobrym sposobem na ochudzanie, ale za to jest potwierdzone, że ma ona właściwości lecznicze. W medycynie stosuje się ją, aby oczyścić organizm na Stosowanie głodówki jako diety odchudzającej może mieć rozpaczliwe skutki dla naszego zdrowia, w szczególności, gdy trwa ona przez jakiś czas. Dlatego głodówka powinna być krótkotrwała, ponieważ już tygodniowa kuracja może wywołać ogromne spustoszenie w organizmie.

Na uwagę zasługuje fakt, że najbezpieczniejsza dla nas jest głodówka jednodniowa lub rehabilitacja Warszawa trzydniowa, ponieważ na początku jej stosowania organizm spala glikogen znajdujący się w wątrobie i mięśniach, tłuszcze oraz białka, ale w następnej fazie wykorzystuje aminokwasy z tkanki mięśniowej i białek krwi, co skutkuje nagłym spadkiem ilości glukozy we krwi. Otóż, jest to niezwykle niebezpieczne, ponieważ w tym momencie czujemy się osłabieni, jesteśmy wręcz apatyczni. Podczas długotrwałej głodówki z naszego organizmu usuwane są duże ilości wody, co daje złudzenie utraty kilogramów. A, co najgorsze po zakończeniu wielodniowej głodówki jesteśmy narażeni na efekt jo-jo. Dlatego głodówki nie należy traktować jako idealnego sposobu na odchudzanie, ale jako kurację odtruwającą organizm z niebezpiecznych toksyn.

Poza tym, należy też wspomnieć o tym, że wielu zwolenników głodówki uważa, że posiada ona właściwości lecznicze. Otóż, ból szyi wygłodzony organizm, nie tylko oczyszcza się ze szkodliwych substancji, ale i jest zmuszony do autoregeneracji, a więc leczy choroby. A, co ciekawe zwolennikiem tej metody leczenia był Hipokrates, który głodził chorego aż do momentu, kiedy nie poczuł się on lepiej. Obecnie, jednak bardziej zwraca się uwagę na skutki uboczne głodówki, które mogą się przejawiać w większym ryzyku wchłaniania szkodliwych substancji w jelitach. Nie zapominamy także o tym, że częste głodówki powoduje zwolnienie metabolizmu, co objawia się w gromadzeniu większych zapasów przez organizm. Oprócz tego, nie mogą ich stosować kobiety w ciąży, matki karmiące, dzieci, młodzież ludzie w podeszłym wieku, osoby z niedowagą, tarczycą czy z wrzodami żołądka, zmagające się z nowotworami i chorobami serca.

A więc widać, że głodówka przeprowadzona pod kontrolą lekarza może przynieść wiele dobrego, oczyści nasz organizm z toksyn, poprawi nasze samopoczucie i stan zdrowia. Poza tym, dzięki niej będzie się nam lepiej spało, nasza skóra stanie się gładsza i elastyczna oraz zmniejszy się nasze uzależnienie od kawy, herbaty, nikotyny i alkoholu, które podczas głodówki są zakazane. Jednak nie może trwać ona zbyt długo, ponieważ wtedy może się okazać bardzo groźna dla naszego organizmu.

Kontakt: winotu88 mail gmail.com

Wrocław