Diety oczyszczające i lecznicze

Efekty jednodniowej głodówki.

Większość osób zanim zdecyduje się na głodówkę, zastanawia się długo nad tym, czy nie wyrządzi ona krzywdy naszemu organizmowi. Poza tym, może się kojarzyć z wygłodzeniem czy skrajnym wycieńczeniem, osłabieniem, które skutkuje poważną chorobą. Jednakże czasem warto się zdecydować na jednodniową głodówkę, która posiada wiele zalet, ale pod warunkiem iż się do niej bardzo dobrze zaplanujemy. Przede wszystkim, musimy wspomnieć o tym, że zanim na nią przejdziemy, powinniśmy do tego przygotować organizm.

A, więc na kilka dni przed jej rozpoczęciem zmniejszamy porcje jedzenia, spożywamy lekkie potrawy, nisko kaloryczne. Na uwagę zasługuje fakt, że jednodniowa kuracja powinna się ograniczać do przyjmowania wyłącznie wody pitnej i powstrzymania się od spożywania jakichkolwiek potraw. Bywa, iż niektórzy dietetycy zalecają też picie herbatek ziołowych. Warto wspomnieć o tym, że woda posiada właściwości oczyszczające, w związku z czym wypłukuje ona z organizmu szkodliwe substancje. Poza tym, w trakcie głodówki zalecany jest spokój oraz aktywność fizyczna, dlatego wskazane są spacery czy przejażdżki rowerowe. Oprócz tego, kiedy po raz pierwszy zamierzamy zastosować głodówkę, należy się skonsultować z lekarzem, który oceni czy nie ma jakichkolwiek przeciwwskazań do jej przeprowadzenia. Ponadto, warto się na nią zdecydować w dniu wolnym od pracy, ponieważ początkowo organizm może różnie reagować na brak pożywienia, np. możemy się czuć osłabieni i śpiący, co utrudni nam wykonywanie obowiązków zawodowych. Jeżeli chodzi o najlepszy czas na jej przeprowadzenie, to na pewno jest to wiosna, lato i wczesna jesień.

Musimy również powiedzieć o tym, że w momencie, kiedy przestaniemy dostarczać organizmowi produkty z zewnątrz, zaczyna on spalać toksyny oraz zapas tkanki tłuszczowej i wykorzystywać je także do naprawy różnych narządów. Dlatego w jej trakcie wszystkie rany i skaleczenia szybciej się goją. Trzeba też wiedzieć o tym, że w pierwszej kolejności organizm spala te substancje, które są niekonieczne do życia, a następnie te, bez których nie możemy funkcjonować. A więc ból szyi aby nie przesadzić z nadmiernym głodzeniem się, kuracja oczyszczająca powinna się odbywać pod kontrolą lekarza, w szczególności kiedy trwa dużej niż jeden dzień. Poza tym, musimy mieć świadomość tego, że jednodniowa głodówka nie przyczyni się do zgubienia zbędnych kilogramów, ale na pewno sprawi, że poczujemy się lepiej, lżejsi i jesteśmyociężali i apatyczni.

Podsumowując, jednodniowa głodówka posiada właściwości oczyszczające, ale krótkotrwałe. Należy również podkreślić, iż dzięki niej nie schudniemy znacznie, ale wpłynie ona na poprawę naszego samopoczucia i stanu zdrowia, ponieważ pozbędziemy się zbędnego balastu w postaci szkodliwych toksyn mających destrukcyjny wpływ na organizm.

Kontakt: winotu88 mail gmail.com

Wrocław