Diety oczyszczające i lecznicze

Dieta oczyszczająca jelita.


Nie ulega wątpliwości to, że prawidłowa praca jelit odgrywa ważną rolę, gdyż to one są odpowiedzialne za oczyszczanie naszego organizmu, jednakże czasami wskutek nadmiernego przejedzenia dochodzi do zaburzeń w ich funkcjonowaniu objawiających się zaparciami lub biegunką. Oczywiście, wszelkie nieprawidłowości w pracy jelit mogą również skutkować poważnymi chorobami innych narządów. Dlatego też warto regularnie oczyszczać jelita, aby dobrze funkcjonowały.

Z pewnością, wspaniałe właściwości oczyszczające posiadają płyny, które najlepiej jest pić od 3 do 5 dni w ilościach minimalnych 2-3 litry. Otóż, do wody możemy też dodać odrobinę soku z cytryny lub aloesu. Ważne jest także, aby woda, którą pijemy, była przefiltrowana, nigdy prostu z kranu, może być jak najbardziej mineralna. Natomiast w porach posiłkowych spożywamy soki owocowe i warzywne, np. marchewkowe, pomidorowe, porowe, selerowe z kapusty i pietruszki. Oczywiście, kiedy nie mamy składników, aby je przyrządzić, możemy też zakupić gotowe produkty w sklepie, ale uważnie zapoznajemy się z ich etykietą, sprawdzamy czy soki nie są słodzone, gdyż takich napojów podczas diety płynnej należy zdecydowanie unikać.

Pamiętamy o tym, że po zakończonej kuracji oczyszczającej do swojego menu wprowadzamy stopniowo warzywa i owoce, które warto rozdrobnić, aby jelitom łatwiej było je przetransportować. Mowa tu przede wszystkim o brokułach, marchewce jabłkach, dyni, grejpfrutach oraz mango. Nie mniejsze znaczenie podczas oczyszczania jelit ma regularne picie herbatek ziołowych. Warte polecenia są tu herbatki zielone, czerwone, z mniszka lekarskiego. Poza tym, do ziół warto dodawać czosnek, imbir, rabarbar i lukrecję. Oprócz tego, ze swojego menu powinniśmy usunąć kawę, tłuste dania oraz wszelkiego rodzaju potrawy zmodyfikowane, które należy zastąpić zdrową żywnością. Trzeba powiedzieć też o tym, że zgubny wpływ na pracę jelit posiadają używki, takie jak alkohol i papierosy, nie mniej szkodliwe są tabletki.

Warto podkreślić, iż ból szyi proces oczyszczania jelit możemy też przeprowadzić za pomocą środków farmakologicznych, ale według specjalistów naturalne metody są znacznie bezpieczniejsze i skuteczniejsze. 

W związku z powyższym medykamenty mogą tylko wspomagać tego rodzaju dietę, ale nie mogą być jej podstawą. Nie zapominamy też o regularnym ruchu i ćwiczeniach fizycznych, ponieważ podczas pocenia się oczyszczamy nasz organizm z wielu szkodliwych substancji. A, co najważniejsze dzięki aktywności fizycznej nie tylko dobrze się czujemy, ale i nasza sylwetka prezentuje się doskonale. W związku powyższym widać, że oczyszczania jelit najlepiej jest dokonać za pomocą systematycznego picia dużej ilości wody, a także spożywania ekologicznych produktów.

Kontakt: winotu88 mail gmail.com

Wrocław