Diety oczyszczające i lecznicze

Na czym polega dieta oczyszczająca?

Jeżeli czujesz się zmęczona, przejedzona i ociężała, powinnaś się zdecydować na dietę oczyszczającą, dzięki której ze swego organizmu usuniesz toksyny destrukcyjne wpływające na Twoje zdrowie i samopoczucie. W pierwszej kolejności warto wybrać jednodniową kurację odtruwającą, którą wcześniej należy przedyskutować z lekarzem, ponieważ niekontrolowana głodówka może być niebezpieczna. 

Oczywiście, dużym zainteresowaniem cieszą się też weekendowe diety, które możemy przeprowadzić w dniach wolnych od pracy, dzięki czemu łatwiej będzie nam znieść początkowe skutki głodówki, np. ciągłe uczucie łaknienia. Należy powiedzieć o tym, że menu 3-dniowej głodówki musi być bardzo dobrze przemyślane, bogate w płyny i produkty lekkostrawne. Na uwagę zasługuje fakt, że tego rodzaju kuracja przynosi wspaniałe efekty w leczeniu, np. trądziku, stanów depresyjnych, apatii czy szarej skóry. Z pewnością, wiele osób zastanawia się też nad tym, czy głodówka jest bezpieczna i nie szkodzi zdrowiu. Otóż, jeżeli kuracja jest krótkotrwała i odbywa się pod okiem specjalisty może przynieść doskonałe rezultaty, zaś kiedy jest przeprowadzona samowolnie, najczęściej prowadzi do skrajnego wycieńczenia organizmu.  

Oprócz tego, kuracje oczyszczające są jak najbardziej wskazane w przypadku leczenia wątroby, ponieważ wspaniale ją odtruwają. Warto dodać, iż dieta wątrobowa powinna się składać w dużej mierze z owoców i warzyw oraz produktów ekologicznych i nisko przetworzonych. Ponadto, wiele osób nie wie, jak oczyścić jelita, które mają duży wpływ na prawidłową pracę organizmu. Przede wszystkim, godna jest tu polecenia dieta płynna, której podstawą jest woda mineralna, spożywana w ilości co najmniej 2-3 l na dzień. Poza tym, właściwości oczyszczające posiadają herbatki ziołowe, naturalne soki, świeże warzywa i owoce. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszy się zupa z kapusty, również doskonale odtruwająca organizm. Należy wspomnieć o tym, że jest nie tylko zdrowa, ale i smaczna oraz rwa kulszowa. A, co najważniejsze jej przygotowanie nie wymaga ani wielkich środków finansowych, ani czasu czy też ogromnych zdolności kulinarnych.

Poza tym, równie skuteczne i prozdrowotne są diety owocowe, w szczególności jabłkowe, które są tanie. Oczywiście, jabłka bogate są w błonnik, wspomagający proces odchudzania, dlatego tego rodzaju kuracja jest naprawdę skuteczna. Nie każdy też wie o tym, iż zwolenniczką kuracji owocowo-warzywnych jest dr. Ewa Dąbrowska. Nie ulega wątpliwości, iż mogą być one stosowane w okresie poświątecznym, kiedy to wskutek obiadania się słodkościami i pysznymi potrawami najczęściej przybieramy na wadze. Z pewnością, dzięki lekkim posiłkom przygotowywanym w oparciu o warzywa i owoce szybko wrócimy do swojej figury sprzed Bożego Narodzenia czy Wielkanocy.

Kontakt: winotu88 mail gmail.com

Wrocław